Dobrovolnické aktivity

2019

V rámci projektu „72 hodin“ zorganizovala dobrovolnice Zdena Řezáčová vycházku pro klienty Domova pro seniory Soběsuky k nedalekému Podhradskému rybníku. Dne 12.10.2019 se vycházky  zúčastnilo deset seniorů, které doprovodilo celkem osm dobrovolníků.  Dušan Řezáč po cestě povídal o opeřencích žijících v okolí rybníka. Klienti měli možnost pozorovat ptáky obyčejným dalekohledem i dalekohledem s jedním okulárem.  

Odkaz na projekt 72 hodin:   

https://www.72hodin.cz/2019/projekty/s-babickami-a-dedecky-do-prirody-nejen-na-ptacky

2017

72 hodin

V rámci projektu „72 hodin“ si v letošním roce dobrovolnice Zdena Řezáčová připravila ve spolupráci se ZŠ Krumsín mezigenerační setkání žáků s klienty Domova pro seniory Soběsuky. Zdenu Řezáčovou, která se nemohla zúčastnit, zastoupil manžel Miroslav Řezáč. Ve čtvrtek 12. října 2017 domov navštívili žáci ZŠ Krumsín pod vedením učitelky Naděždy Fidrmucové. V jídelně domova seniorům pověděli, jak se podíleli na zlepšení životního prostředí ve své obci, jak sázeli stromy a uklízeli okolí školy. Potom si společně se seniory zazpívali několik písniček. Ve vzájemné spolupráci s klienty domova namalovali stromy. Obrázky následně vyzdobili společné prostory domova.

 

O dobrovolnictví

 

Hledáme milé, aktivní a samostatné lidi, kteří by měli chuť zpříjemňovat volný čas klientům Domova pro seniory Soběsuky, p.o. jako dobrovolníci. Jedná se o  individuální kontakty nebo volnočasové programy ve skupině.

 

Co obnáší dobrovolnictví?

Co je náplní návštěv seniorů?

Náplní dobrovolnických setkání je zejména povídání, čtení, vycházky, společenské hry,  apod. Konkrétní činnost ale záleží na dobrovolníkovi a seniorovi, jejich přáních, představách a zálibách.

Požadujeme:
- spolehlivost
- zodpovědnost
- vyrovnanou osobnost
- empatii
- schopnost komunikovat se starými lidmi

 

Nabízíme:
- získání zkušeností v sociálních službách

- školení při manipulaci s kompenzačními pomůckami
- smysluplnou činnost

 

Kontakt:

Bc. Jana Vaverková, koordinátor dobrovolníků

Tel. 582334657

E-mail: vaverkova@dpssobesuky.cz