O domově v médiích

2020

Předávání šeku

Foto: Zdeněk Vysloužil

Tablet

Klienti v našem domově si zaslouží metál, říká jeho ředitelka Yvona Andělová
https://prostejovsky.denik.cz/ctenar-reporter/klienti-v-nasem-domove-si-zaslouzi-metal-rika-jeho-reditelka-yvona-andelova-20200426.html

 

Výsledky soutěže Propojujeme generace

https://prostejovsky.denik.cz/denik-v-regionech/propojujeme-generace-dm-seniori2020.html

Podpořte náš nový projekt

HLASUJTE PRO NÁŠ DOMOV – DOMOV PRO SENIORY SOBĚSUKY – VIZ ODKAZ NÍŽE!! Děkujeme.
https://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/vyzva-pro-ctenare-hlasujte-kdo-na-prostejovsku-dostane-financni-dar-20200221.html


Výzva pro čtenáře: Hlasujte, kdo na Prostějovsku dostane finanční dar
V listopadu loňského roku se redakce Deníku dohodla se zástupci dm drogerie markt a společně jsme vyhlásili projekt Propojujeme generace. Netušili jsme, s jakou odezvou se naše výzva potká. Do projektu se přihlásilo 176 domovů seniorů a institucí, které pořádají programy, při nichž se potkávají zástupci různých generací. Vy nyní můžete díky hlasování v anketě pod článkem rozhodnout o tom, jaké instituci či domovu seniorů bude na Prostějovsku finanční dar poskytnut.

Projekt Deníku a dm drogerie: Propojujeme generace. | Foto: Deník


V době, kdy většina obchodníků nabízí různé slevy a podporuje tak nákupní šílenství, nabídl tento řetězec nejen s drogistickým zbožím svým zákazníkům pocit podílet se na něčem smysluplném. V pátek 29. listopadu se v prodejnách s logem dm nakupovalo s cílem, aby byl obrat co nejvyšší. Pět procent z toho totiž má jít na podporu občanských aktivit směřujících mezi seniory a jejich vnoučata. A bylo znát, že na tento způsob charity a podpory zákazník slyší. Díky vstřícnosti vedení dm jsme mohli slíbit, že mezi 70 subjektů do českých a moravských okresů rozdělíme rovné dva milióny korun.
V některých okresech se přihlásil jediný zájemce o finanční dar v minimální výši 28 000 korun, v jiných je přihlášených projektů více. A jak jsme slíbili, o jediném vítězi v každém okrese rozhodnete vy, čtenáři našeho webu.


Ve vašem okrese se přihlásily tyto domovy a instituce. Jejich názvy, adresy najdete pod textem. Abyste mohli lépe rozhodnout, popis jejich konkrétního projektu přikládáme.
 

Hlasovat můžete na konci článku od 21. února do 1. března. Přejeme vám šťastnou ruku a vítěznému domovu od srdce blahopřejeme. Podmínky předání daru domluvíme již s ním.
 

Prostějovský okres
 

1) Domov pro seniory Jesenec, p.o., č.p. 1, 79853 Jesenec
Galerie
Hrajeme si, zpíváme - spolu radost dáváme
Po druhé květnové neděli, ve všední den, k nám do Domova přijedou děti z MŠ Konice. Děti mají připraveno hudební představení ke Dni matek. Po jejich vystoupení jim naši senioři zazpívají a pomocí kulis vizuálně ztvární píseň Když jsem já sloužil. Děti se mohou přidat a pomoci jim se zpěvem. Další část programu bude vyhrazena společné soutěžní disciplíně obrázkové Bingo. Ve smíšených týmech (senioři x děti) si společně zahrají o sladké ceny.
 

2) Domov seniorů p.o., Neruduva 70 Prostějov
Mezigenerační setkávání
Pravidelné setkávání (1x měsíčně) dětí z mateřské školky se seniory našeho DS. Při těchto setkáních společně tvoříme. Děti navštěvují naše klienty v DS a společně tvoříme (malování, keramika, pečení perníčků apod.), nebo hrajeme společenské hry. Děti na každém setkání s našimi klienty mají připravený nějaký program např. pásmo básniček, písniček apod.
 

3) Domov pro seniory Soběsuky, příspěvková organizace, Soběsuky 95, 798 03 Plumlov


Malé děti sází malé stromy
Děti z mateřské školy Prostějovičky společně s klienty Domova pro seniory Soběsuky, p.o. zasází keře rybízu a angreštů na prostranství v areálu domova. Vznikne tak dětská rybízová alej. Naváží tak na předchozí společné setkávání dětí a seniorů, při kterém bylo několik keřů rybízů vysázeno. Děti i seniory tato činnost zaujala. Děti dělaly práci, kterou dosud možná nepoznaly a senioři se cítili užiteční, protože dětem radili, jak keříky sázet. Zavzpomínali, jak sami pracovali na své zahradě.
Děti, které do domova dochází pravidelně, budou při dalších návštěvách svou alej pozorovat, budou sledovat, jak keře rostou a budou si je moci zkontrolovat. Péče o keře rybízu a angreštu není náročná, k zalévání se použije dešťová a zbytková voda. O keře se budou následně starat klienti domova v rámci aktivizačních činností.


Zdroj: https://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/vyzva-pro-ctenare-hlasujte-kdo-na-prostejovsku-dostane-financni-dar-20200221.html

 

2019

Ježíškova vnoučata

Pejsek na přání

Velkou radost udělala klientům našeho domova Eva Horáková, která jako jedno z Ježíškových vnoučat splnila jejich přání – setkání s pejskem. Dne 20.12.2019 přijela se svou fenkou plemene Border kólie z Pavlovic u Přerova.. Fenka jménem Nótt byla velmi přítulná a klienti si ji mohli pohladit i pomazlit se. Pejsek umí divy! Senioři ožili, jen co mezi ně Nótt přiběhla. Bylo vidět, jak to s pejsky umí. Tímto velmi děkujeme Evě Horákové za splněné přání.


Rádio s přehrávačem CD

Paní Vlasta má moc ráda dechovku. Pro potěšení z poslechu hudby si přála rádio s přehrávačem CD. Dárcem se stal Karel Radocha z Prahy. Paní Vlasta si tak může při odpoledním popíjení kávy se svou spolubydlící prozpěvovat oblíbené písničky.


Nástěnný kalendář s květinami

Paní Jarmila má velmi ráda květiny. Přála si proto nástěnný kalendář, který by si pověsila na stěnu u svého lůžka. Ježíškovým vnoučetem se stala Hana Škárová, která kalendář věnovala.

 

 

Plumlovský zpravodaj

Sportování bez omezení - PDF

Hody aneb setkání generací u nás v Soběsukách - PDF

Vánoce v Domově ? Výzdoby , pečení cukroví i koncerty - PDF

Canisterapie uzdravuje - PDF

2018

Projekt Koupací lehátko

http://www.furtovnik.cz/poheb-pomuhl-v-dps-sobesoke-ke-kopacimo-lehatko-jak-se-to-dela/

 

Oslava 105. narozenin

http://www.furtovnik.cz/slavit-sto-paty-narozke-to-se-kazdymo-nepostesti-za-pani-grmelovo-presle-gratulanti-ve-stvrtek/

https://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/sup-tam-s-nim-pani-kvetoslava-slavi-105-let-20181004.html

https://www.kr-olomoucky.cz/105leta-babicka-oslavila-narozeniny-v-dobre-nalade-aktuality-8302.html

http://www.tvmorava.cz/clanek/4328/nas_kraj_-_41._tyden_2018

http://www.zzip.cz/?loadsec=pv

https://olomouc.rozhlas.cz/nejstarsi-klientka-domova-senioru-v-plumlove-oslavila-105-let-patri-k-nejstarsim-7634100

 

Únor

Ostatky

PDF - Ostatky

 

Leden

Volba prezidenta

https://prostejovsky.denik.cz/galerie/prezidentske-volby-v-domove-senioru-v-sobesukach.html?mm=8441436&back=2739520496-2604-59&photo=2

http://www.furtovnik.cz/prezidenta-volela-aji-pani-grmelova-z-dps-sobesoke-ve-svech-104-letech/

http://www.hanackenoviny.cz/3483/prezidenta-volila-ve-104-letech-i-pani-grmelova-ze-sobesuk/

PDF - Volby

  

Dárcovství je pro nás důležité 

https://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/jak-se-zije-v-domove-v-sobesukach-zvelebuji-prostory-a-dekuji-za-dary-20180122.html

PDF - Dárcovství

 

2017

Gdo si hraje, nezlobi. A netyká se to jenom maléch, ale aji velkéch!

http://www.furtovnik.cz/gdo-si-hraje-nezlobi-a-netyka-se-to-jenom-malech-ale-aji-velkech/

 

Mikôláš s čertem se zastavilê aji za seniorama v Soběsôkách

http://www.furtovnik.cz/mikolas-s-certem-se-zastavile-aji-za-seniorama-v-sobesokach/

 

Oslava 104. narozenin

PDF - Oslava

PDF - Články v novinách

http://www.furtovnik.cz/sto-a-stere-leta-to-oz-stoji-za-to-slavit-gratulacka-pani-grmelove-aji-od-furtovniko/

https://www.kr-olomoucky.cz/recept-na-dlouhovekost-nemam-rika-vitalni-104leta-seniorka-aktuality-7246.html

http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/pani-kvetoslava-oslavila-v-sobesukach-104-narozeniny-20171004.html

http://www.vecernikpv.cz/spolecnost/22583-v-sobesukach-prozili-cely-tyden-naplno